Pašrocīga uzstādīšana

Kā uzstādīt BEAM centrālā putekļu sūcēja sistēmu. Septiņu soļu uzstādīšana

Pirmais solis: 
sistēmas izvēle.

Izvēlieties BEAM centrālā putekļu sūcēja sistēmu, uzkopšanas piederumu komplektu un aksesuārus, kas vislabāk atbilst jūsu mājai un uzkopšanas vajadzībām. Lielākai ērtībai, pievienojiet VacPan automātisko liekšķeri virtuvē, priekšnamā vai vannas istabā.

Otrais solis: 
aprēķiniet nepieciešamo pievadu skaitu. 

Trešais solis: 
kur izvietot pievades.

Viena pievade kalpo aptuveni 65-75 kvadrātmetru platībai. Jo mazāk pievadu, jo labāk lielākas jaudas nodrošināšanai. Un pārliecinieties, lai šļūtene sniedzas no pievades vārsta līdz visiem stūriem (un apkārt mēbelēm) istabās, ko vēlaties tīrīt ar putekļu sūcēju. Neierīkojiet pievades vārstus sienā, kur ir bīdāmās durvis, vai aiz durvīm. Ja vēlaties, pievades iespējams ierīkot grīdā.

Ceturtais solis: 
cauruļu ierīkošanas plānošana.

Plānojiet cauruļu ierīkošanu no BEAM energobloka līdz pievadu vārstiem. Ja iespējams, vislabāk ir izvadīt caurules zem grīdas. Būvēm, kurām nav pamatu, caurules var tikt izvadītas caur bēniņiem vai tehniskām telpām. Esošajā divu vai trīs stāvu mājā putekļu sūcēja caurules var tikt izvadītas uz augstākiem stāviem caur aukstā gaisa cauruļvadiem, skapju aizmuguri vai patrepēm, vai blakus kanalizācijas caurulei. Jaunbūvēs caurules var izvadīt caur sienas kniedēm pirms apmetuma uzklāšanas. Pārliecinieties, ka esat ieplānojuši, kur novietot BEAM energobloku - parasti garāžā vai pagrabā.

Noderīgi padomi: 
Tīrākām griezuma vietām izmantojiet cauruļu griezni.
Izmantojiet 2-1,4 collu koka urbi, kas ir līdzīgs Forstnera urbim.
Ja jums tāda nav, iznomājiet taisnleņķa urbi.

Nepieciešamie rīki

  1. Apmetuma zāģis (izvēles)
  2. Elektroizolācijas lente/cauruļu izolācijas lente/kabeļu savilcējs
  3. Elektriskais urbis - 0,5 collas (1,3 cm) ar taisnleņķa galvu, ja iespējams
  4. Kabatas lukturis
  5. Forstnera koka urbis - 2-1,4 collas (5,7 cm)
  6. Āmurs
  7. Cilindrzāģis vai grieznis - 2-1,4 collas (5,7 cm)
  8. Plānsienu dimanta kronītis - 2-1,4 collas (5,7 cm) (izvēles)
  9. Metāla drēbju pakaramie
  10. Zīmulis
  11. Cauruļu/cauruļvadu grieznis vai zāģis un slīpzāģešanas sile
  12. Aizsargbrilles
  13. Skrūvgrieži (Phillips un plakanais uzgalis)
  14. Tērauda mērlente
  15. Koka un instalāciju detektors
  16. Saimniecības/bārdas nazis
  17. Vadu notīrītājierīce/vadu griezējs
  18. Koka kalts
  19. 30 collu (9,15 cm) auklas vai saites gabals
Piektais solis: 

pievades vārstu uzstādīšana.

Lai uzstādītu pievades vārstu esošai konstrukcijai, vispirms atrodiet sienas pamata plātnes centru. Tad no pagraba izurbiet caurumu sienas dobumā, izmantojot cilindrzāģi (neaizmirstiet uzlikt aizsargbrilles visa uzstādīšanas procesa laikā).
Ir viegls veids, kā atrast sienas centru. Izmantojot daļu vada, kas nogriezts no drēbju pakaramā, izurbiet izmēģinājuma caurumu cauri paklājam vai cietai grīdas virsmai. Urbiet cik vien iespējams tuvu sienai —- virzot urbi nedaudz 45 grādu leņķī.
Pagrabā apskatiet, kur drēbju pakaramais ir izurbies cauri. Izmēriet attālumu no drēbju pakaramā, lai noteiktu, kur atrodas sienas pamata plātnes centrs. Tad izurbiet caurumu sienas dobumā, izmantojot cilindrzāģi.
Pirms cauruma urbšanas sienā ar kabatas bateriju un/vai slotas kātu pārbaudiet, vai sienas dobums ir brīvs no šķēršļiem pievades vārsta vēlamajā augstumā. Tad atzīmējiet uz sienas centru virs paraugcauruma, kas izurbts ar drēbju pakaramo. Tas būs pievades vārsta centrs.

Nocentrējiet sienas pievades vārsta kronšteinu, iezīmējiet ārējo līniju un tad urbiet caurumu sienā. Piestipriniet sienas kronšteinu pie caurules līkuma.

Pievienojiet zemsprieguma vadu pievades vārsta galviņai. Vada otrajā galā pievienojiet nelielu atsvaru un izvelciet vadu cauri caurumam uz pagrabu. Ielieciet pievades vārstu un kronšteinu sienā. Nostipriniet pievades vārstu tā, lai tas jāpaliec uz leju, lai atvērtu.
Uzstādot pievades vārstus jaunceltnē, jāievēro tās pašas pamatprocedūras.

Installation Step 5

Sestais solis: 
caurules uzstādīšana.

Nomēriet caurules garumu, lai pārliecinātos, ka griezuma vietas ir taisnas un tīras. Ar asu nazi vai smilšpapīru notīriet putekļus vai matus, kas var nosprostot netīrumus. Sākot ar pievades vārstu, kas atrodas vistālāk no energobloka, veiciet pārbaudes uzstādīšanu un tad salīmējiet kopā cauruļvadu daļas. Savienojiet cauruļvadu daļas līdz galvenajai līnijai, kas savieno ar BEAM energobloku. Savijiet kopā zemsprieguma vadus pa maģistrālo līniju. Palaidiet un savienojiet maģistrālo līniju ar BEAM energobloku. Uzstādot energobloku garāžā, izurbiet pārbaudes caurumu sienā, izmantojot vadu no drēbju pakaramā, lai pārbaudītu atrašanās vietu un šķēršļus. Tad izurbiet 2,5 collas lielu caurumu koka sijās virs mūra sienas starp pagrabu un garāžu. Savienojiet cauruļvadu sistēmu garāžā ar iekārtu.

Installation Step 6

Septītais solis: 
energobloka uzstādīšana.

Uzstādiet BEAM energobloku, ņemot vērā tam pievienotos detalizētos norādījumus. Notīriet zemsprieguma vadu gadus, kas pienāk garāžā, un savienojiet tos ar energobloku. Pievienojiet energobloku sprieguma tīkla kontaktligzdai, piespiediet automātiskās vadības bloķēšanas manuālo slēdzi „Ieslēgt/izslēgt”, lai to pārbaudītu. Tad pievienojiet vieglo šļūteni, lai satīrītu netīrumus, kas radušies vārstu uzstādīšanas laikā.

Apsveicam!  Jūs esat ceļā uz tīrākām un veselīgākām mājām!

atpakaļ